Alternatywą spędzenia ciekawie i aktywnie ferii dla dzieci nie mogących skorzystać z zabaw na śniegu były zajęcia zorganizowane przez Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słomnikach.

Od września ubiegłego roku Miejska Biblioteka Publiczna w Słomnikach bierze udział w kolejnej edycji organizowanej przez Instytut Książki ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo wśród dzieci „Mała książka – wielki człowiek”.

Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Nic tak nie uczy empatii i nie rozwija wyobraźni jak książka przeczytana razem.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania, w niekonwencjonalny sposób zachęcające do korzystania z zasobów bibliotek jako miejsc wspólnych, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Hasło tegorocznej akcji brzmiało "Znajdźmy wspólny język", bo przecież bardzo potrzebne jest dziś szukanie sposobu na porozumienie i znajdywanie tego, co nas łączy.